sara-betkier

Betkier to polska marka ubrań oraz galanterii projektowanej dla kobiet.
Charakteryzuje się dbałością o detale, używaniem najlepszej jakości skór i tkanin.
Hasła przewodnie to dobre wzornictwo, niepowtarzalne kroje, zabawa strukturą.

Kobieta, która ubiera się u Betkier, to kobieta z klasą: seksowna i zawsze elegancka.
Kobieta, która zna swoją wartość, nie boi się podejmowania wyzwań.
Kobieta odważna i wartościowa – kobieta sukcesu.

Tworzę od najmłodszych lat. Projektowanie ubioru jest moją pasją i sposobem na życie. Studia na wzornictwie, kurs stylizacji ubioru, branie udziału w konkursach mody – to pewne etapy w mojej drodze, dzięki którym zdobyłam doświadczenie i nauczyłam się perfekcji w robieniu tego, co kocham. Projektowanie mody jest dla mnie największą przyjemnością w życiu. To coś, co pozwala mi wyzwolić siebie.

Projektowanie dla kogoś jest pewnym wyzwaniem, któremu staram się podołać i robić to najlepiej jak potrafię. Potrzeba poznania nie tylko sylwetki, ale i charakteru człowieka jest bezcennym elementem w całym etapie projektowym. Do każdego projektu podchodzę indywidualnie. Ja natomiast jestem rzemieślnikiem znającym się na swojej dziedzinie, który proponuje swoją wizję i wysuwa niebanalne argumenty tym, którzy pozwolą mi zająć się swoją sylwetką.

Każdy projekt, jaki powstaje w mojej pracowni, jest wyjątkowy, niepowtarzalny, autorski. Projektuję dla kobiet oraz mężczyzn. Całe stylizacje, pojedyncze części garderoby, a także galanterię. Jako projektantka staram się zapewnić opiekę nad klientem tak, by czuł się dobrze. Dbam o nawet najmniejszy szczegół. Od idealnego zobrazowania pomysłu na papierze, przez zadbanie o odpowiednią tkaninę oraz jej sprowadzenie, właściwy dobór suwaka czy guzika, po sprawowanie pieczy nad wykrojami po końcowy efekt krawiecki. Jednym zdaniem pisząc: największym zmartwieniem mojego klienta jest znalezienie czasu na przymiarkę w atelier. Inspiruję się całym moim otoczeniem. od internetu po rośliny. Często odwiedzam pchli targ czy skupy staroci tylko dlatego, by zasięgnąć języka projektowego w miejscu, w którym czas się zatrzymał. Moimi guru są Coco Chanel, Cristóbal Balenciaga, Miuccia Prada oraz Alexander McQueen.

W kamienicy przy ulicy Piłsudskiego 90, na pierwszym piętrze, mieści się Pracownia Ubioru Betkier – tam jest cała moja kreatywność, a ściany widziały nie jeden niesamowity projekt mojego autorstwa.

 

Mogę się pochwalić udziałem w konkursach mody: OFF Fashion, Srebrna Pętelka, Habitus Baltija w Rydze, The Amber Avant-Garde w Rydze, udziałem w II edycji programu telewizyjnego Project Runway emitowanego w TVN, statuetką „Nadzieja Polskiej Mody” uzyskaną od Polskiej Akademii Mody podczas pokazu mody na Międzynarodowych Targach Poznańskich a także dwiema wystawami czasowymi, „Istota Rzeczy” w Muzeum w Koszalinie i „Przeistoczenie” w Muzeum Sztuki Współczesnej we Włocławku, gdzie były prezentowane stroje z kolekcji Ry Brunge. Od 2017 roku jestem pracownikiem dydaktyczno-naukowym na Politechnice Koszalińskiej, jako asystent dr hab. Aliny Adamczak w Pracowni Projektowania Ubioru.